Akikben még van kétség, építgetnek, piramisokat, reptetnek, pilótákat, el kell keserítsem Őket, mert itt, és most, le/megdől ez az elmélet!!
PIRAMIS VAGY PILÓTAJÁTÉK?
Tudjuk, hogy a piramis valójában egy felépítmény és ezzel nincs is probléma. A CDT rendszere még csak nem is piramis-szerű felépítmény. Miért?
Baj akkor lenne ha a cég pilótajátékot szervezne. Mi a pilótajáték? Elsősorban az, amiben nincs termék, csak pénzbefizetősdi. És fentről épül lefelé, úgy hogy az alsók pénzéből fizetik ki a felsőket és a felsők mindig kapnak, amíg meg nem szűnik alulról a pénzzel való feltöltés.
A CDT-nél egyik eset se áll fenn: először, terméke van, mégpedig saját terméke, mégcsak nem is a másét forgalmazza, maga "gyártja", vagyis bányássza, saját bányájában. És joga van neki eladni a saját termékét, éppen úgy mint másnak a legyártott vitaminját. Hogy az egész világon forgalmazhassa a gyémántjait, készített hozzá egy automata programot, ami lehetővé teszi mindenki részére hogy gyémántot vegyen, a cég részére pedig hogy sok gyémántot eladjon. Amikor befizetjük az első 120 dollárt, abban 20 dollár a regisztrációs díj, a 100 dollár már előfizetés a gyémánt utalványra, tehát ha valaki kiszállna még az első körből, kapna egy kis gombostűfej nagyságú gyémántot a pénzéért, mert ő már előfizetett a gyémántra. A gyémánton is, mint minden terméken, van árrés. Éppen úgy mint egy vitaminon: valaki előállítja 10 dollárért, eladja például 50-ért és ha hálózatban értékesíti, akkor az 50-ből valamennyit visszaoszt a hálózatnak. A CDT is "kibányássza" mondjuk a negyed karátos gyémántot 50 dollárért, nekünk pedig "eladja" 300-ért, tehát van egy árrés, amiből visszaoszt. Csak itt nem hagyományosan történik az adás-vétel, hanem az automata program által irányítva. Minden ciklus vége valójában egy eladást jelent, a cég így is hívja: "sales", vagyis eladás, értékesítés. Éppen ezért vagyunk kötelesek átvenni a gyémántot, mert mi azt megvettük, azzal hogy kifutottunk egy ciklusból. Ha nem küldenék a gyémántot, akkor lenne pilótajáték. Csak egyesek részére szokatlan ez az automata program és mint minden újat, nehezen fogadják el.
Van még egy változata a pilótajátéknak, ez a termékes pilótajáték. Vagyis, amikor a cég csak akkor hajlandó eladni a terméket a vevőnek, ha csatlakozik a rendszerhez. A CDT gyémántjait viszont bárki bármikor megveheti, minden egyéb feltétel nélkül. A rendszer azoknak nyújt lehetőséget, akik nem rendelkeznek tőkével a gyémántok megvásárlására és ezért részt vesznek a cég által felkínált kereskedelmi-és reklám tevékenységben.
WIKIPÉDIA – CDT - ÖSSZEHASONLÍTÁS
„Piramisjáték” a Wikipédia szerint
Jellemzői (MAGYARÁZAT PIROSSAL)
Általában nem, vagy egyértelműen nem akkora ellenértéket kap a jelölt, mint a belépési díj pl: klubtagság, információs csomag. Nálunk egyik sincs, se klubtagság, se információs csomag. A 100 dollár ellenértékét mindenképpen megkapja a tag gyémántban.
Lényegében nem történik valós gazdasági tevékenység. A hálózat célja nem a termék értékesítés és forgalom létrehozása (ha mégis, akkor az a látszat fenntartásáért van). Éppen ezért A hálózat célja éppen az értékesítés, vagyis a gyémántok eladása, más céllal nem kell embereket csatlakoztatni, csak akkor, ha az illető akarja is a gyémántot. Ez nem látszat, a gyémánt valós. Még egyszer: Itt nincs hálózat, csak kereskedelmi tevékenység, a továbbajánlásokkal valójában eladunk egy gyémántot, mert az illető amikor csatlakozik, előfizet a gyémántra.
Az új belépők belépési díja "tartja el" a hálózatot Itt nem az új belépők díja tartja el a hálózatot, hanem a gyémánt, amit természetesen árréssel ad el a cég.
A pénzt az újonnan beléptetett emberek közvetlenül a felettük elhelyezkedőknek küldik. A pénzt a cég számlájára kell utalni, a JP Morgan Bankon keresztül.
Öt jellemző a termék alapú piramisjáték felismeréséhez
Wikipédia - CDT
A beszervezhető tagok száma korlátlan, végtelen láncot alkothatnak kiképzett és motivált tagok tagjainak a tagjai….. Amint már tudjuk, nem végtelen láncról van szó és nem is láncszerűen épül a rendszer. Nem is motivált és teledumált tagok viszik tovább, hanem bárki, aki online módon tud működni, mindenféle motiválás nélkül.
Forrás: www.gyemantsziget.hupont.hu